Play Video

Приказ 360°

Профилна појасна линија
Матрикс LED предни светла
Голем панорамски покрив
Кабина која ве остава без здив
Агилен и простран багажник
Повеќенаменски волан прилагодлив во 4 насоки

МОЌНОСТ

1.6T MОТОР

Мотор 1.6T-GDI е со моќност од 186 ks при 5.500 вртежи во минута, вртежен момент од 274 NM при 2.000-4.000 вртежи во минута

7DCT

7DCT Автоматски менувач со двојно квачило со 7 степени на пренос од Getrag.

T1X УДОБНА ШАСИЈА

Платформата T1X има подобра висина на предните и задните седишта и поголем клиренс. Аглите на влез и излез обезбедуваат и подобри перформанси надвор од патот.

Play Video
8-инчен А/C LCD екран чувствителен на допир.
Индуктивна електрична задна врата
12-инчен Full LCD метар
High – strength body
Систем за следење на притисокот на гумите (TPMS)
Заштитен прстен од 6 воздушни перничиња

Закажете тест возење / Побарајте понуда

Scroll to Top